Rolety zewnętrzne elewacyjne
 
 


Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 
Rolety zewnętrzne elewacyjne stosowane są w celu zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi (wiatr, deszcz, grad, śnieg), nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń, hałasem i włamaniem.

W roletach można zastosować pancerz z PCV lub pancerz aluminiowy wypełniony pianką poliuretanową, która chroni przed stratami ciepła.

Rolety zewnętrzne zapewniają również zaciemnienie pomieszczeń i zachowanie prywatności.

W skrzynkach rolet można zainstalować moskitiery rolowane chroniące przed owadami.

Ze względu na kształt skrzynki i możliwość zabudowy występuje kilka typów rolet zewnętrznych elewacyjnych :


   
  1.
Rolety STANDARD - skrzynka prostokątna, ścięta w dolnym rogu pod kątem 45 stopni.


 
 


    2. Rolety ROLLOLUX - skrzynka zaokrąglona do 90 stopni.


 
 


    3. Rolety OMEGA -  skrzynka półokrągła.


 
     4. Rolety INTERMO - skrzynka podtynkowa.


 
 
 

Rolety zewnętrzne STANDARD to najczęściej stosowany i najbardziej uniwersalny system rolet. Nie wymaga przebudowy nadproża i może być zastosowany w każdym obiekcie. Można je instalować nawet po wykonaniu elewacji.

Rolety STANDARD można zamontować na elewacji budynku oraz we wnęce okiennej, skrzynką na zewnątrz i do wewnątrz wnęki.

Systemy zaokrąglonych skrzynek ROLLOLUX i OMEGA doskonale nadają się do obiektów o najwyższych architektonicznych wymaganiach. Zastosowano tu niezawodną i niewymagającą konserwacji technikę rolet połączoną z elegancką i nowoczesną formą zaokrąglonych skrzynek. Dzięki temu, każdy architekt i właściciel może nadać fasadom budynku indywidualny wygląd. Montaż tych rolet nie wymaga przebudowy nadproża i może być wykonany w każdym obiekcie. Można je instalować nawet po wykonaniu elewacji.

INTERMO
to system aluminiowych rolet do nowego budownictwa. Skrzynka rolety jest mocowana we wnęce muru nad lub w otworze okiennym. Płyta z wełny drzewnej zamocowana od czoła skrzynki rolety stanowi podkład pod tynk zewnętrzny. W ten sposób skrzynka staje się niewidoczna z zewnątrz i od wewnątrz. 

Rolety INTERMO zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną. Jako dodatkowe zamknięcie otworu nie ingeruje w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, a tym samym nie narusza ich właściwości termoizolacyjnych. System INTERMO zapewnia serwisowi łatwy dostęp  do elementów mechaniki rolety z zewnątrz budynku. Można go również zastosować w istniejącym budownictwie w trakcie modernizacji budynku lub przy wymianie okien.

Skrzynkę rolety INTERMO można dyskretnie wkomponować w fasadę budynku skrywając ją pod tynkiem, warstwą klinkieru lub innym wykończeniem.

We wszystkich systemach rolet można zastosować dodatkowe zabezpieczenia przed podniesieniem rolety od zewnątrz, takie jak: zasuwki, rygle automatyczne, zamki baskwilowe oraz wieszaki blokujące.

Rolety mogą mieć napęd ręczny (linka lub taśma zwijana do zwijacza lub zwijana za pomocą korby) i elektryczny (silnik elektryczny sterowany wyłącznikiem lub pilotem drogą radiową). Rolety i kraty rolowane mogą również być zwijanie za pomocą sprężyny, np. do zabezpieczenia drzwi wejściowych i witryn sklepowych.

Wyposażenie rolet w napędy elektryczne i sterowanie radiowe  w znaczący sposób poprawi komfort i wygodę ich użytkowania. Inteligentny systemem do automatyzacji rolet pomaga oszczędzić czas i usprawni obsługę rolet.

Dzięki automatyce rolety będą mogły samoczynnie podnosić się i opuszczać o określonej godzinie, nadejściu zmroku, silnym wietrze lub symulując nawet Państwa obecność w domu, np. podczas urlopu.
 

 
Kędzierzyn-Koźle, al. Aleja Jana Pawła II 52
tel./fax: +48 77 4817980
e-mail: biuro@luxus-okna.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS